01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V skupino Polžki je zakorakalo pet novih otrok in prve dni smo posvečali spoznavanju, navajanju drug na drugega, na novo igralnico in novo vzgojiteljico Meto Pergar. Hitro so se stkale trdne niti prijateljstva.
Lepo vreme smo izkoristili za sprehode, igro na igrišču in tek po okolici vrtca in šole. Učili smo se in spoznavali prometni režim okoli našega vrtca in šole. S sprehodi utrjujemo naš imunski sistem za prihajajoče mrzle, zimske dni.
Vsak dan pojemo, v igralnici, na sprehodu in kar tako, da smo boljše volje, ob spremljavi na kitaro.
Likovno smo se pomerili s tempera barvami in čopiči. Nastale so čudovite jesenske umetnine, s katerimi smo okrasili našo garderobo. Izdelali smo tudi polža-trganko in naši prsti so imeli ogromno dela, da so sami strgali kolaž papir.
Z igrami brez meja smo se utrdili v kotaljenju buč, prenašanju storžev in skakanju v vrečah.
V mesec oktober vstopamo s tednom otroka. Teden otroka temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.
Teden otroka® 2019 bo potekal od 7. do 13. oktobra.
Osrednja tema bo »Naše pravice«. Izhodišče je pesem Toneta Pavčka z istim naslovom.

Prispevek napisala: Nina Puc