Mesec oktober nas je razvajal s toplim vremenom, ki smo ga dobro izkoristili. Veliko časa smo preživeli zunaj, igrali smo se v gozdu in na vrtčevskem igrišču. Še podrobneje smo spoznali jesen in jesenske živali.
Pred našo igralnico smo izdelali pravo jesensko deželo. Tam so vas pozdravila strašila, ki smo jih izdelali in buča velikanka, ki se je navihano smejala ob strašilu. Okrog njih pa je bilo še nekaj jesenskega listja, ki smo ga nabrali na enem od naših sprehodov ter nekaj buč različnih oblik in velikosti.
Prvič nas je obiskala Ana, ki nas bo skozi celo leto seznanjala z angleškim jezikom. Naučili smo se že kako se predstavimo, spoznali, kako se poimenujejo barve po angleško in še in še.
V oktobru smo imeli »Teden otroka«. Ta teden je bil prav poseben, saj smo izvedli nekaj zanimivih dejavnosti. V ponedeljek nam je vzgojiteljica Joža predstavila kamišibaj, v torek smo imeli gozdni dan, v sredo smo si ogledali abonmajsko predstavo z naslovom »Krtek Zlatko ali kakec, ki je padel z neba«. Ta predstava je bila tako zabavna, da smo se ves čas smejali. V četrtek pa je bil še posebej zanimiv dan, saj smo dan preživeli v igralnici »Gumbki«. Tam smo se igrali z njihovimi igračami in bilo je krasno! V petek pa smo imeli »Tek vrtca«, tekli smo in tekli in pritekli na cilj, kjer smo dobili težko prislužene medalje.
Najlepši dan, ki smo ga doživeli v tem mesecu, pa je bil prav gotovo obisk naših starih staršev v vrtcu. Pridružili so se nam na jesenski ustvarjalnici, kjer smo izdelovali jesenske škrate in ježke. S skupnimi močmi nam je uspelo narediti najlepše izdelke, ki so jih nato stari starši nesli domov. No, ne vsi, nekateri otroci so jih obdržali kar zase. Tega dogodka kar lep čas nismo mogli pozabiti in smo si še dolgo ogledovali fotografije tistega dne, ki so bile pritrjene na vratih naše igralnice.
Želimo vam prijeten skok v november in vas lepo pozdravljamo!
»Čebelice« s Klavdijo in Metodo

Prispevek zapisala: Klavdija Gorišek