01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Vsako leto isti čas pride v našo malo vas
slikarka, znana dobro vsem, ime ji je gospa Jesen.
Rumeno, rdeče in rjavo nam poslika vso naravo.
Ostane vedno le do zime – tedaj se poslovi – in mine.
(Sabina Mali)

Mesec oktober je bil v naši skupini tako pester in barvit, kot jesensko listje. Začeli smo ga s tednom otroka, ter vsebinsko zelo bogatim programom. Ob glasbeni spremljavi smo radi prepevali otroške pesmi, se družili z ostalimi vrtčevskimi otroci, likovno ustvarjali, si ogledali lutkovno predstavo Medvedek sladkosnedek, ter ob kamišibaju prisluhnili zgodbi Moja koklja špiklja špoklja. Velik pomen smo dajali tudi bivanju na prostem. Med gibanjem v naravi smo občudovali domači kraj, travnike in polja, ter lepo obarvan gozd. Prisluhnili smo šumenju vetra in šelestenju listov, ter se zabavali ob igri z jesenskimi plodovi. Prijetno vzdušje na poti sta dodatno pričarala otroška pesem in dobra volja, ki je ni manjkalo.

Mesec bomo zaključili s prikupno zgodbo o miški Neli in žabici Cezarju, ki nas bosta popeljala v čudoviti svet pravljic. Skupaj bomo izdelali tudi lutke in pripravili kratko improvizirano predstavo.

Naj vas prijetni, topli jesenski dnevi zvabijo v naravo!

Lepo vas pozdravljamo, »Muce« z Domnom in Suzano, ter vam vsem skupaj želimo lepe jesenke počitnice!

Prispevek napisala: Suzana Trivič