Mesec november je minil v znamenju tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki je potekal v petek, 15. 11. 2019 po vseh slovenskih vrtcih in šolah.
Tudi v skupini Mravljice je bil ta dan nekaj posebnega, saj smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk s povabljenimi gosti. Povabljencem so otroci pripravili kratek program. Zapeli so nekaj pesmic in deklamacij, nato pa smo jim postregli z lokalno pridelano in pripravljeno hrano. Na domači kruh smo namazali domače maslo in med, spili smo domače mleko, na koncu pa smo se posladkali še s sočnimi jabolki. Vzdušje je bilo sproščeno in zabavno, otroci pa so bili nad dogodkom navdušeni.

Prispevek napisala: Urša zajc