01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Novembra nas je pri spoznavanju gozdnih živali vodila pesem Živali jeseni, avtorice Mire Voglar. Spoznavali smo poskočno veverico, ježa, gibanje medveda in jesenske selitve lastovic. V glasbeno didaktičnih igrah smo spoznavali njihovo gibanje in ga ponazarjali ob instrumentalni glasbi.
S spremljavo kitare, malih ter lastnih instrumentov smo se seznanjali z jesenskimi pesmimi in utrjevali že poznane melodije. Zaključili pa smo tudi z ustvarjanjem svoje skupne, čisto prave senzorne pravljice SADNA KUPA, ki smo jo tudi poslali na natečaj.
Z otroki smo obiskali knjižnico, si ogledali veliko zanimivih pravljic in spoznali prav posebno pravljico Pritisni tukaj, pri pripovedovanju katere so otroci izjemno uživali.
V tem mesecu smo se pripravljali na Bazar in z drobnimi ročicami prispevali k ustvarjanju izdelkov.

Napisala: Ana Gerčar.