Ker je bil mesec oktober pravo indijansko poletje, so otroci iz skupine Medvedkov veliko časa preživeli v naravi in na vrtčevskem igrišču. Skupaj so se prvič odpravili na daljši sprehod do ribnikov in obiskali tudi gozd, kjer so se seznanili z različnimi vrstami dreves, listov ter drugih plodovo, ki jih najdemo v gozdu. V jutranje krogu so otroci z zanimanjem poslušali pravljico »Gremo na medveda« in jo tudi na koncu ilustrirali. Otroke so obiskali: lutkovno gledališče FRU-FRU, maskota Grini. Da je bil mesec oktober zares športno obarvan, so poskrbeli zaposleni vrtca na vsako letnem mini teku za vrtčevske otroke.

Zapisal: Gregor Klopčič