01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

En, dva, tri, pa smo tudi mi, veselo zakorakali v veseli december. Mesec december je zagotovo eden izmed najbolj pravljičnih mesecev v letu. Tudi za nas je bil to najbolj pravljični mesec, saj je bil zelo razgiban. Mesec december je tudi čas, ko najbližje presenetimo z drobnimi presenečenji. Tako smo cel mesec pridno pripravljali majhna presenečenja. S pisanimi barvami  in posebnim »čarobnim« prahom oz. bleščicami smo okrasili lončke za božično žito in ga vanje kasneje tudi posejali. Odnesli smo ga domov, da nam bo ob prihajajočih praznikih, krasilo naše domove. Izdelali smo tudi novoletne voščilnice in jih napolnili z lepimi željami. Praznovali smo rojstni dan naše prijateljice in se sladkali z dobrotami, ki nam jih je pod smrečico pustil sv. Miklavž. Cel mesec smo prepevali in rajali ob božično – novoletnih pesmih ter prebirali pravljice na to temo. S smrečicami, ki smo jih izdelali sami, smo okrasili našo oglasno desko, z okraski snežaki pa polepšali našo skupno vrtčevsko smreko. Čisto zadnje srečanje v decembru pa nas je obiskal prav poseben mož. To je zelo star gospod bele barve, z dolgo sivo brado in sivo kapo na laseh. Vsaj otroci tako pravijo.. Le za koga gre?  Mi smo mu zapeli nekaj pesmic, on pa nas je presenetil s pisanimi darili.

Tako, pa smo tudi mi uspešno zaključili leto 2019. V letu, ki prihaja vam Slončki s Patricijo in Anjo, želimo obilo zdravja, sreče in osebnega zadovoljstva.

 

Zapisala: Anja Avbelj