01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Komaj smo čakali, da bo v januarju zapadel prvi sneg. A ga nismo dočakali prav veliko. Kljub temu smo uživali. Najprej smo se pogovarjali o pravljici »Živali pri babici Zimi« in naučili pesmico o njej. Preizkušali smo se v igri z lutkami in z njimi zaigrali pravljico. Veliko časa smo posvetili ledu in igri z njim. Naredili smo si vsak svoj led, ga okušali, talili v rokah, opazovali ipd. Velike kose ledu smo razbijali s kladivom in iz njih reševali male puhke, ki so zamrznili v njem. Izdelali smo si vsak svoje drsalke in se drsali kar v vrtcu. Priredili smo pravo tekmovanje v drsanju. Šli smo tudi na sprehod, kjer smo poiskali zamrznjene luže in se drsali na njih. Konec meseca pa smo posvetili skrbi za ptice pozimi. Kljub temu, da zunaj ni snega, je včasih že zelo mrzlo, zemlja je ledena in voda zamrzne – takrat nas ptice potrebujejo, da jih nahranimo s ptičjimi semeni. Vsak si je izdelal svojo ptičjo hišico in jo odnesel s seboj domov.
Bili smo veliko zunaj – na vrtčevskem igrišču, sprehodih in v gozdu. Vsakodnevno smo se razgibavali ob plesu, gimnastičnih vajah ali gibalnih igrah, ob petkih pa smo odhajali v telovadnico. Obiskali smo ljudsko knjižnico v Moravčah, kjer smo prisluhnili pravljici, nato pa si izposodili vsak svojo knjigo in jo nesli s seboj v vrtec.
Lepo vas pozdravljamo do prihodnjič, »Čebelice« s Klavdijo in Metodo

Prispevek zapisala: Klavdija Gorišek