01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Januarsko gledališče v »Miškah«

V mesecu januarji smo se igrivo razpoloženi srečali s pravljico o Babici Zimi. Otrokom sva jo najprej predstavili preko slikovnih aplikacij, ki sva jih po zaporedju poteka pravljice nalepili na zid. Otroci so tako dobili možnost, da so lažje sledili pripovedovanju in dogajanju v pravljici. Skupaj smo spoznali tudi pesmico o Babici Zimi ter jo skupaj z ostalimi pesmici, ki smo jih že spoznali vsakodnevno pripevali. V navezovanju z vsebino so si otroci izbrali vsak svojo izrezano žival, ki so jo na to z voščenkami pobarvali po svojih zmožnostih. S plastifikatorjem smo tako izdelali ploske lutke, živali, ki nastopajo v pravljici. Najprej sem otrokom odigrala predstavo z lutkami, kasneje pa so se v vlogi preizkusili tudi otroci in ob tem neizmerno uživali. V tem mesecu pa sta v naš oddelek ustopila tudi dva nova prijatelja, ki skupaj z nami ustvarjata neprecenljive trenutke, ki jih občasno ujamemo tudi v objektiv. Mesec januar je tako minil ob petju, plesu, prosti igri in ob igri z lutkami!