01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

TAM KJER SO PRAVLJICE DOMA!

Vstopili smo v novo koledarsko leto. V naši skupini smo ga pričeli družabno, s crkljanjem in aktivnostmi po izboru otrok. Jutra smo najraje pričeli s prebiranjem kakšne nove, zanimive knjige. Prijetna zgodbica ruskega avtorja, Babica Zima nas je spremljala skozi ves mesec. Spoznavali, prepoznavali, ter poimenovali smo živali, ki so nastopale v njej, ter jih glasovno in gibalno oponašali. Ob ilustracijah smo zgodbo obnavljali, ter se veselili skupnih bralnih uric. Priljubljeno zgodbico smo tudi lutkovno uprizorili. V družbi starejših vrtčevskih otrok smo si ogledali glasbeno pravljico Jelenček, ter ob zgodbi in glasbeni spremljavi naravnost uživali. Praznovali smo rojstni dan našega vrtčevskega prijatelja, se zabavali ob igrah na prostem, prepevali pesmice, likovno ustvarjali in se predvsem ob igri zabavali.

Prispevek napisala: Suzana Trivič