ROKAVIČKA
Drug ob drugemu v ravni vrsti
v rokavičko grejo prsti.
Štirje se grejo v veliko sobo gret,
palček pa sam v svoj kabinet.
(Andrej Roza Rozman)

Snega v januarju ni bilo, mraz pa!
Zato so nam zimska oblačila prišla prav za ogromno stvari.
Ob kapah, šalih in rokavicah so se otroci seznanjali s simetrijo, barvami in oblikami, preštevali, se igrali zabavne igre,telovadili…Na koncu pa zmagovali v hitrostni igri oblačenja ter odhajali na svež zrak, spoznavat in uživat na led ali pa v blato. No, slednjega je bilo potem dovolj tudi v vrtcu, pa še za domov ga je na oblačilih nekaj ostalo!
Pravljic ni nikoli preveč. Dijakinja Tina in naša Martina sta jih pridno prebirali, otroci pa so v domišljiji potovali skozi zasnežene pokrajine, zimskim dogodivščinam naproti.
Naj pravljici v januarju: Babica Zima (ruska) in Rokavička (ukrajinska ljudska pravljica).
Palec, kazalec…so imena za prste, ki so jih spoznali v pesmici Igrajmo se (slovenska ljudska pesmica).

Prispevek napisala: Joža Žuna