Pravljice koristijo besednemu, jezikovnemu in likovnemu razvoju otrok. Spodbujajo, privzgajajo in utrjujejo moralne etične vrednote ter vrline. Februarja pa smo se poleg prebiranja različnih pravljic, slikopisov, igrali z glasovi. Ugibali smo uganke in se zabavali v bibarijah, igrah na kolenih. Otroci so spoznali novo prstno igro Maškare. Obiskali smo Knjižnico Daneta Zajca. kjer nam je ga. knjižničarka Katarina Petrc pripravila pravljično urico.

• Odšli smo na sprehod do ribnikov v Zalogu ter do ribnika na Rudniku.
• Na sprehodu ob Drtijščici smo hodili po zamrznjenih lužah, tipali led in opazovali, kako se vidi skozi kose ledu.
• Hodili smo po pomrznjenem travniku, opazovali naravo, živali (ptice, jih poslušali in posnemali).
• Praznovali rojstni dan.
• Družili smo se z vrstniki iz skupin Medvedkov, Murenčkov in Mišk.
• Peli in plesali smo ob glasbi igrani na harmoniko.
• Spoznali smo novo pesem in igro Ura je ena, medved še spi…
• Z zamaški smo tiskali balone in s čopiči ustvarjali kontraste.
• Zabavali smo se v pustnih maskah.

Zapisala: Lucija Gorišek