Kljub temu, da je to najkrajši mesec v letu, je bil letošnji, morda tudi zaradi prestopnega leta, čisto nekaj posebnega. Začeli smo ga v prepolovljeni zasedbi, združeni s skupino Polžki. Cel teden smo uživali v družbi malo mlajših vrstnikov, ki so nas spominjali na naša malo manj samostojna leta in nas urili v medvrstniški pomoči. Skupaj smo se igrali, peli, brali in poslušali pesmi in pravljice.

V tednu po kulturnem dnevu smo prisluhnili najpomembnejšim Prešernovim pesmim. Imeli smo tudi abonmajsko predstavo Kroki in prijatelji, ki je bila otrokom še posebej blizu, saj otrok preko živalskih likov lažje vživi v življenjske resnice o prijateljstvu, sočutju, občutljivosti, drugačnosti ter o odnosu do predmetov in narave.

S pevskimi vajami smo se seznanili z brazilsko pesmijo in se zavrteli v latinsko ameriškem ritmu ča ča ča.

Dočakali smo tudi težko pričakovane zimske počitnice, ki so jih dobro izkoristili predvsem tisti otroci, ki imajo šoloobvezne sorojence. V tem tednu smo bili skupaj s skupinami Mravljice in Žogice. Spoznavali smo kulturno izročilo pustnega časa, kurentovanja in odganjanja zime. Zamislili smo si svoje maske in na pustni torek v skupnem rajanju pregnali zimo. A kaj, ko se ni pustila pregnati, že naslednji dan nam je nasula snega za celo zimo.

V sredo smo doživeli pravljično dopoldne z gostjo iz Ljubljane, ki nam je na otrokom prijazen način predstavila ljudske pravljice različnih narodov ter nam pripravila delavnico ustvarjanja iz naravnih materialov (volna, bombaž) ter različnih ročnih spretnosti (šivanje, sukanje vrvic).

Angleščina in gibanje na svežem zraku pa sta seveda stalnica, ki nas spremlja preko celega leta.
Špela in Irena vas lepo pozdravljava in se odpravljava novim izzivom naproti.

Zapisala Irena Malovrh