01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Februar je mesec, ki je namenjen zabavi in kulturi in v takšnem duhu smo ga pričakali tudi v skupini Žogice. Spoznavali smo kulturo na prav poseben način. V prvem tednu so otroci v vrtec prinašali knjige, ki smo jih z veseljem prebirali in ogledovali. Pri tem so otroci knjige doživljali kot vir ugodja in veselja. Kajti vsi se zavedamo kako pomembno je prebiranje pravljic, zgodb že v zgodnjem otroštvu. Preko zgodbe smo spoznali enega izmed pomembnih pesnikov Franceta Prešerna. Ponosno smo prisluhnili slovenski himni in se ob njej naučili in razvijali spoštljiv odnos do naše kulture in našega naroda. Z veseljem so spoznali nekatere državne simbole. Na temo državnih simbolov so izvedli več ustvarjalnih in kreativnih delavnic. Najbolj kreativni so bili ob risanju portreta Franceta Prešerna z ogljem. Izdelali smo tudi slovensko zastavo in se odpravili na sprehod na katerem smo opazovali kje vse so izobešene slovenske zastave. V drugi polovici meseca pa smo končno dočakali najbolj norčavi dan v letu.
Na pustni torek smo se našemili tako mali kot veliki in se preobrazili v različne pustne šeme. Na ta dan je bilo v vrtcu še posebej živahno saj so nas obiskali Fantje z dveh bregov, ki so skupaj z nami rajali v vrtčevski telovadnici. Po končanem rajanju pa smo se kot je v navadi odpravili na pustno povorko. V pustnih šemah smo obiskali g. župana in mu s prepevanjem pustnih pesmi polepšali dan v službi. Razveselil nas je z majhno pozornostjo s katero smo se z veseljem posladkali. Svoj sprehod smo nadaljevali po Moravčah in s prepevanjem in vriskanjem preganjali zimo. Mesec smo zaključili s praznovanjem rojstnega dne enega izmed otrok. Veselimo se novih praznovanj in dejavnosti, ki nas čakajo v mesecu marcu.

Prispevek zapisala: Vida Rokavec