MESEC FEBRUAR – PONOVNO V VRTEC
Le kdo se ni veselil ponovnega odprtja vrtca?
V mesecu februarju je večina otrok skupine Muce ponovno začela obiskovati vrtec. Nekateri otroci so se ponovne vrnitve v vrtec bolj veseli, drugi manj. Zagotovo je bilo jutranje slovo od staršev težko za otroke. V skupini in vrtcu so dejavnosti načrtovane tako, da dajemo večji poudarek na ponovni socializaciji in gibanju na prostem. V skupini smo se počasi navajali drug na drugega in dnevno rutino. V jutranjem krogu smo se pozdravili, prepevali pesmi in se pogovarjali. Zadnje januarske dni nas je vreme presenetilo z malo zapadlega snega. Izkoristili smo ga raziskovanje njegovih lastnosti in ga prinesli kar v igralnico. V eni izmed likovnih delavnic smo izdelali ptičjo krmilnico, ki že krasi našo garderobo. Ptičjo krmilnico smo obesili tudi na teraso naše igralnice, ki jo z zanimanjem vsakodnevno opazujemo. Večkrat smo del dopoldneva preživeli tudi zunaj. Včasih smo se odpravili raziskovat po igrišču, večkrat pa smo odšli na sprehod “z bibo”. Okrasili smo tudi našo igralnico, v bolj zimsko podobo.
Imeli smo tudi tako imenovan”teden pravljic”. Z otroki smo si ogledali in prebrali različne slikanice. Najbolj zanimive knjige so zvočnice, pri kateri otroci radi sodelujejo, da pritisnejo različne zvočne učinke knjige. Pri prosti igri otrok so otrokom zelo priljubljene blazine, po katerih otroci plezajo, prenašajo po igralnici in uporabljajo za različne namene. Tako deklice kot dečki radi tudi kuhajo v t.i. “kuhinjskem kotičku”.
Igralnico in garderobo vrtca smo za najbolj norčavi torek v letu okrasili s klovni. Za izdelavo smo uporabili kolaž papir različnih barv. Trganje kolaž papirja na manjše kose je bil za otroke pravi izziv. Najbolj zanimivo je bila za otroke uporaba lepila oz. lepljenje majhnih kosov papirja. Za najmlajše otroke je pust, maškare nekaj novega. V skupini so bili našemljeni vsi otroci, v različne risane junake, pravljična bitja, živali … Torkovo dopoldne smo namenili rajanju. Z otroki smo se igrali, prepevali in plesali ob zvokih harmonike, na katero je igral Gregor.
Po zelo dolgem času smo se igrali tudi v telovadnici. Ob prihodu v telovadnico je večina otrok kar malo obstala, zaradi tako velikega prostora, vendar so se hitro vsi razživeli. Sprva so bile otrokom najbolj zanimive žoge, ki so bile različnih oblik in barv. Med tem časom sva otrokom že pripravila poligon. Poligon je vseboval različne ovire, naloge, ki jih morajo otroci premagati (se spustiti po toboganu, plezati skozi tunel …). Zagotovo se bomo v telovadnico še večkrat odpravili.
Lepo vas pozdravljamo otroci iz skupine »Muce« z Janjo in Gregorjem

Prispevek zapisala: Janja Levičnik Podržaj