Spoštovani starši,

od ponedeljka, 16. 3. 2020 dalje bo VVE Vojke Napokoj ZAPRTA. Več si priberite tukaj.

Ekovrtec

Koordinatorici v letu 2019/2020: Ana Gerčar in Lea Štrukelj Jeromen

Načrt dela in projekti:

– Semena in vrtovi – šolska VRTilnica,

– Voda – energija – odpadki – krožno gospodarstvo,

– Spoznajmo talni živ žav,

– Podnebne spremembe,

– Ekobranje za ekoživljenje,

– Strokovni članek v Zborniku Eko vrtca.

Teden pravljic – beremo skupaj

Teden pravljic – beremo skupaj, je potekal prvi februarski teden (3. – 7. 2.). Teden smo si strokovne delavke izbrale zato, da se s tem dogodkom spomnimo tudi na slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Odločitev za projekt se je oblikovala že pri vodstvu, meni pa je bilo prepuščeno, kako ga izpeljem v okviru vseh skupin našega vrtca.

Želela sem prispevati k povezanosti otrok med seboj, zato sem si projekt zamislila kot izmenično branje/pripovedovanje/dramatiziranje pravljic izmenjanje med skupinami. Strokovne delavke so se same dogovorile, s katerimi skupinami bodo v predvidenem tednu sodelovale in na kakšen način bodo otrokom izbrano pravljico predstavile.

Predlagala sem jim tudi branje v naravi, pod drevesi, pripovedovanje na sprehodu oz. na primernem prostoru v naravi, kjer bo eden od ciljev tudi sprehod.

Otroci so na pobudo strokovne delavke lahko v tem tednu pogosteje prinašali pravljice od doma in tako smo v projekt povezali tudi starše.

Vsaka skupina je bila naprošena, da je ob zaključku projekta sodelovala tudi z eno od fotografij, na katerih je bil obeleženo dogajanje.

Sodelovalo je petnajst skupin našega vrtca z vsemi strokovnimi delavkami. Vsaka strokovna delavka si je izbrala način, kako bo otrokom svoje in izbrane skupine približala določeno pravljico. Sama sem se odločila za izdelavo svoje avtorske senzorne pravljice iz odpadnega materiala, ki sem ga imela na voljo. Pravljica je narejena iz večih predlog, na katerih je izdelano okolje. Sešila sem veverico – naprstno lutko, ki je bila glavna igralka pravljice in se je po teh predlogah sprehajala. Otroci so dele pravljic z zanimanjem opazovali, ob koncu pripovedavanja pa so jo lahko tudi potipali.

Z željo po nadaljevanju oziroma nadgradnji projekta, že razmišljam naprej. Na kakšne načine bi lahko še otrokom predstavili pravljice, kako bi v projekt vključili zunanje pripovedavalce; morda kakšnega starša, ki bi se z veseljem udeležil omenjenega, kakšnih starih staršev … Idej je veliko. V naslednjem letu bomo videli, na kakšen način bo projekt realiziran v prihodnje.

Ana Gerčar.

Spoštovani starši,

za šolsko leto 2020/2021 javni vpis poteka  od 16. 3. do 31. 3. 2020 s sprejemom otrok v vrtec s 1. 9. 2020. Zaradi izrednih razmer In zaprtja vzgojno izobraževalnih ustanov, vloge za vpis otrok v vrtec sprejemamo priporočeno po pošti, na naslov  OŠ Jurija Vege VVE Vojke Napokaj, Vegova ulica 38, 1251 Moravče, s pripisom VLOGA ZA SPREJEM OTROKA V VRTEC.  Glede na razmere vlogo lahko pošljete tudi po elektronski pošti na naslov branka.peterlin@vrtec-moravce.si. Obvestilo o prejemu vloge za sprejem otroka v vrtec boste prejeli takoj, ko bo mogoče. O morebitnih spremembah boste obveščeni. Hvala za razumevanje,

Matej Žist, ravnatelj

Spoštovani starši,

za šolsko leto 2020/2021 bo javni vpis potekal od 16. 3. do 31. 3. 2020 s sprejemom otrok v vrtec s 1. 9. 2020.

To pomeni, da bomo vloge za vpis otrok v vrtec za naslednje šolsko leto sprejemali v navedenem času. Več o tem si lahko preberete tukaj.

Vabljeni!

Osnovna šola Jurija Vege

Matej Žist, ravnatelj

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)