PRIPOROČILA OB UVAJANJU

☺ Pred sprejemom otroka v vrtec se pogovorite z vzgojiteljico o vsem, kar se vam zdi pomembno za ta korak.

☺ Prihranite si nekaj dni letnega dopusta za uvajanje svojega otroka v vrtec; tako boste mirnejši in se boste svojemu otroku laže posvetili.

☺ Čas samostojnega bivanja otroka v skupini poskusite podaljševati postopno.

☺ V začetku uvajanja naj otrok v vrtcu ne počiva. Ko se bo v vrtcu dobro počutil, bo lahko zaspal, prej pa ga bo lahko strah.

☺ V otrokovo življenje v času uvajanja ne vnašajte še kakšnih drugih sprememb ali zahtev; tako bi otroka dodatno obremenili.

☺ V vrtec prinesite dudo ali stekleničko, s katero se otrok tolaži ali pomirja pred spanjem, ali kakšno drugo tolažilno igračko in predmet (»ninico«). Tako boste otroku pomagali, da bo lažje zmogel ločitev od vas. Otroku znani predmeti iz domačega okolja ga bodo tolažili in pomirjali.

☺ Otroka ob prihodu v vrtec predajte vzgojiteljici nežno, a odločno. Bodite umirjeni, z vzgojiteljico se prej pogovorite, kako se navadno starši poslovijo od otrok.

☺ Poskusite ustvariti stalen ritem prihodov in odhodov iz vrtca. To daje otroku občutek varnosti in zaupanja. Izpolnite, kar obljubite otroku.

☺ Če vas skrbi in uvajanje otroka v vrtec ne poteka tako, kot ste pričakovali, ali pa je otrokovo vedenje doma precej spremenjeno (posebej, če se otrok ne odziva in samo “ždi”), se o tem vsekakor pogovorite z otrokovo vzgojiteljico ali drugim strokovnim delavcem vrtca.

Dragi starši!

Če boste zaupali vi, bo to začutil tudi vaš otrok in bo v vrtec hodil z veseljem!

Spoštovani starši!

Posredovali smo vam pomembne informacije v zvezi z oddajo, prejemom in bivanjem vašega otroka v vrtcu v tem prehodnem obdobju. Prosimo vas, da navodila upoštevate, da bo bivanje v vrtcu za vse varno in prijetno.

Ob tem vas obveščamo, da je Vlada Republike Slovenije 14. 5. 2020 sprejela odlok o preklicu epidemije – odlok se začne uporabljati od 31. 5. 2020 dalje. Splošni in posebni ukrepi, sprejeti na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih, se  še naprej uporabljajo. Vrtci in šole v ponedeljek, 18. 5. 2020, začnejo opravljati dejavnost skladno z vsemi že posredovanimi omejitvami in  pojasnili.

Matej Žist, ravnatelj

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)
E-pošta: vrtec@osmoravce.si