01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mesec oktober smo v skupini Mravljice preživeli razigrano in veselo. V tednu otroka smo se posvetili raziskovanju, igri in gibanju tako na prostem kot v igralnici. Raziskovali in igrali smo se v gozdu, izvajali smo različne gibalne igre v telovadnici ter pričeli z otroško jogo, kjer smo se preko pravljic in jogijskih kartic za otroke vživeli v pravljične in živalske like.
Ogledali smo si lutkovno predstavo Repa velikanka, si izbrali vloge in s ploskimi lutkami pravljico tudi sami zaigrali.
Prav posebno smo preživeli Svetovni dan hrane. Spoznali smo zdravo in nezdravo hrano ter razvrščali jesenske plodove. Zabavali smo se z gibalno igro »sadna solata«, se igrali igro »spomin« na temo sadja in zelenjave in pripravili vsak svojo sadno kupo, s katero smo se tudi posladkali.
O požarni varnosti so nas seznanili gasilci, ki so nam ob našem obisku prikazali gasilski avto in opremo, ki jo gasilci uporabljajo pri svojem delu. Najbolj zanimiv del obiska gasilcev za nas pa je bil, ko smo špricali s pravo gasilsko cevjo.

Prispevek napisala:
Metoda Vesel