01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

V mesecu novembru smo se posvetili zdravju. Najprej smo spoznali zdravo in nezdravo hrano. V ta namen smo izdelali drevesni diagram. Iz reklam so otroci izrezovali hrano, nato pa so določili ali je to zdrava hrana, ali nezdrava. S pomočjo kratkega filmčka smo spoznali kako se pravilno umiva roke, nato pa smo pridobljeno znanje prenesli v prakso. Pri tem smo si pomagali tudi z bleščicami, ki so predstavljale bakterije. Spoznali smo tudi, da na naše zdravje vpliva tudi dobra volja. Dobro voljo smo delili s prepevanjem pesmic otrokom iz drugih skupin ter s kamenčki prijaznosti, ki smo jih podarjali vsem, ki smo jih srečali na našem sprehodu.

Mesec december pa smo pričeli s slavnostnim prižigom lučk, ter okrasitvijo naše igralnice. Vsak dan nas je v žepku adventnega koledarja čakalo sporočilce z dejavnostmi, ki smo jih imeli tisti dan. Mesec december je bil poseben, ker smo imeli novoletni ples, iz časopisnega papirja smo izdelovali obleke, sejali božično žito, izdelovali novoletne okraske in voščilnice. Prisluhnili smo tudi Kamišibaju, ter božičnemu koncertu, ter si v novoletnem kinu ogledali risanko z zimsko tematiko. Najbolj pa smo se razveselili snega in obiska Dedka Mraza, ki nas je razveselil z novimi igračami.

V letu 2022 vam želimo veliko zdravja, poguma in miru.

Prispevek napisala:

Kristina Klopčič