01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

»Cin cin cin, cin cin cin, zvončki pojejo.
Lep je ta božični čas, ki prinaša zimo v vas.«

ČAROBNI DECEMBER, kot smo ga poimenovali vzgojitelji otrok 1. starostnega obdobja, nam je prinesel zares lepe dni. Najbolj izmed vsega, nas je razveselil SNEG. Že ob prvih snežinkah in pobeljenem travniku smo se odpravili na sprehod in kepanje. Ko pa je zapadlo še več snega, smo se oblekli v kombinezone, si nadeli kape in rokavice ter se odpravili na zimsko rajanje – kepanje, kotaljenje po snegu, postavljanje snežaka… Pravi SNEŽNI RINGA RAJA. Čarobnost meseca sta prinesla tudi obiska dobrih mož – najprej nas je presenetil sv. Miklavž in vsakemu otroku podaril ročno lutko žabico, Dedek Mraz pa se je oglasil kar dopoldan na naši terasi. Skupaj s prijatelji Ježki smo mu zapeli nekaj prazničnih pesmi in v zahvalo nas je obdaril z novimi lesenimi sestavljankami, prejeli smo tudi leseno sadje in zelenjavo. To sta bila res čudovita dneva. Tekom meseca smo veliko ustvarjali v prazničnem vzdušju – izdelali smo si dekoracijo za okna in igralnico. Otroci so naredili medene hišice in praznične smrečice, katere so okrasili kar s pomočjo lego kocke in tempera barve. ZABAVNO! Izdelali smo tudi skupno smrečico za igralnico, katero so otroci okrasili s svojimi okraski, ki so jih naredili doma skupaj z mamicami in očki. Seveda nismo pozabili na sejanje božičnega žita, izdelali še smrečico iz volne in vej, medenega možica… Skupaj s prijatelji Ježki smo obiskali ljudsko knjižnico in prisluhnili pravljici ter si sposodili nekaj knjig. V telovadnici smo izvedli praznični poligon – preko vseh ovir so otroci nesli okrasek, katerega so na cilju obesili na smrečico – to je bilo šele zabavno. Tekom meseca so nas spremljale praznična glasba in pravljice praznične in zimske vsebine. Ogledali smo si tudi dve risanki v avli našega vrtca in tam tudi izvedli novoletni ples. Rajali smo, plesali v krogu, v parih, vsak zase… V času šolskih počitnic smo bivali v spodnjem vrtcu skupaj s prijatelji Ježki in Medvedki. Tudi v tem tednu smo se imeli lepo. Igrali smo se, prepevali ob spremljavi kitare, se zabavali v telovadnici in odšli na sprehod. Izdelali smo okraske iz slanega testa in na sprehodu po Moravčah okrasili nekaj smrečic in grmičkov. Veselje otrok, da so lahko sami obesili okraske kar zunaj, na veje, katere so dosegli sami…Si lahko samo predstavljate…
Ob koncu leta vam vsem želimo prijetne praznične dni v družbi vaših najljubših, veliko iskric v očeh, radovednih noskov in seveda – bodite srečni in zdravi!
Otroci skupine Žabice s Karmen in Špelo
Zapisala: Karmen Mihelčič, vzgojiteljica