Spoštovani starši!

Ker so se spremenila navodila za obravnavo okužb znotraj vzgojno-izobraževalnega zavoda, vam posredujemo nekaj aktualnih informacij za področje predšolske vzgoje.
Predšolski otroci ob posamezni potrjeni okužbi s SARS-CoV-2 v oddelku ne gredo v karanteno na domu. To velja le za karanteno na domu, ki je posledica visokorizičnega stika v VIZ. Če ima predšolski otrok visokorizični kontakt izven VIZ, je napoten v karanteno na domu skladno s splošnimi postopki (https://www.nijz.si/karantena).
Priporočamo samotestiranje na domu za predšolske otroke iz oddelka s potrjeno okužbo s SARS-CoV-2 za čas trajanja predvidene 7-dnevne karantene na domu. Vsakodnevno samotestiranje se predlaga tudi, če je v oddelku v času svoje kužnosti poučeval zaposleni v VIZ s potrjeno okužbo, ki je bil skupaj s predšolskimi otroci v oddelku več kot 15 minut.
V primeru pojava nadaljnjih okužb v oddelku, zavod starše oz. zakonite zastopnike obvesti o novem obdobju priporočenega samotestiranja na domu. VIZ ob pojavu okužbe v oddelku obvesti starše po e-asistentu.
V primeru, da je v oddelku potrjena okužba pri ≥ 30 % predšolskih otrocih znotraj 14 dni, se v karanteno na domu napoti celoten oddelek.
Vodstvo.