01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

Mesec januar je bil v Sončkih še zimsko obarvan, čeprav zunaj ni bilo nič kaj zimsko (sneg). Ustvarjali smo snežinke iz pregibnega papirja, kjer smo s škarjicami izrezali delčke lista. Naše stene krasijo izdelki ptičjih hišic otrok, ki jo jih izdelali v začetku meseca. Izdelali smo tudi pingvine iz storžev, ki smo jih nabrali med potikanjem v gozdu. Veliko smo se sprehajali po Moravčah, večkrat odšli do Rudnika ter se enkrat sprehodili tudi do Hribc. Pot nas je večkrat zanesla tudi ob Drtijščico, kjer smo naleteli na led, kjer smo se tudi drsali, kolikor je bilo to mogoče. Vse naše dejavnosti so spremljale zimske pesmi (Babica zima, Sneženi mož, Zima je prišla, Sinička se je usedla …) in druge skladbe, ki so igralnico prinesle obilo veselja.

Prispevek napisala:
Špela Mihelčič