Mali sonček

Gibalno-športni program Mali sonček

Vrtec Moravče  je vključen v program Mali sonček. Omogočen  je vsem otrokom od 2. leta dalje in ga izvajajo vse strokovne delavke vrtca. Pri projektu sodelujejo tudi starši.

Otroci za vsako opravljeno dejavnost v knjižico prilepijo nalepko sončka.

Program je sestavljen iz štirih stopenj:

• Mali sonček – modri: za otroke, od 2. do 3. leta starosti
  • Mali sonček – zeleni: za otroke, od 3. do 4. leta starosti
  • Mali sonček – oranžni: za otroke, od 4. do 5. leta starosti
  • Mali sonček – rumeni: za otroke, od 5. do 6. leta starosti

Namen programa je:

• Obogatiti program gibalno/športnih dejavnosti v vrtcu
  • Spodbuditi k sistematičnemu delu in celostnemu pristopu pri podajanju vsebin gibanja predšolskim otrokom
  • Spodbuditi starše k aktivnemu sodelovanju pri izpeljavi programa
  • Spodbuditi starše in otroke k aktivnemu preživljanju prostega časa
  • Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, dobrega počutja.

Vsebine programa so pestre in temeljijo na elementarnosti, ne na tekmovalnosti.

Starši boste preko otrok in strokovnih delavcev, povabljeni k sodelovanju pri izvedbi posameznih nalog.

Podrobno si program lahko ogledate na povezavi.

Koordinatorica programa Nina PUC

Spoštovani starši!

Posredovali smo vam pomembne informacije v zvezi z oddajo, prejemom in bivanjem vašega otroka v vrtcu v tem prehodnem obdobju. Prosimo vas, da navodila upoštevate, da bo bivanje v vrtcu za vse varno in prijetno.

Ob tem vas obveščamo, da je Vlada Republike Slovenije 14. 5. 2020 sprejela odlok o preklicu epidemije – odlok se začne uporabljati od 31. 5. 2020 dalje. Splošni in posebni ukrepi, sprejeti na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih, se  še naprej uporabljajo. Vrtci in šole v ponedeljek, 18. 5. 2020, začnejo opravljati dejavnost skladno z vsemi že posredovanimi omejitvami in  pojasnili.

Matej Žist, ravnatelj

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)
E-pošta: vrtec@osmoravce.si