01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si
             

Poročilo eko dejavnosti

 

POROČILO eko dejavnosti na letni ravni

1. Izvedeni posamezni projekti:

Znanje o gozdovih – gozdna igralnica

Semena in vrtovi – šolska vrtilnica.

Vključeni so bili vsi strokovni delavci in otroci vrtca.

2. Doseženi cilji delovanja ekovrtc:

– otrok doživlja naravo kot del vsakdana,

– otrok spoznava živo in neživo naravo, se ob njej uči in skrbi zanjo,

– otrok spoznava, kako se skrbi za vrt,

– spoznava semena in prepoznava sadike, ki jih vzgojimo sami,

– spoznava bližnje vode in rastlinje,

– ozaveščanje sodelavcev in otrok o pomembnosti skrbi za okolje.

3. Realizirane aktivnosti na področju celotnega vrtca:

– spoznavanje bližnjih voda, Ribniki; življenja v in ob njem; spoznavanje in seznanjanje o pomembnosti voda v našem življenju – seznanjanje z ohranjanjem voda čistih, izvedba dogodka Gregorjevo – spuščanje “gregorčkov”,
– prebiranje eko literature, ustvarjanje na eko tematiko ter skozi dojemanje in poglabljanje vsebin v tovrstno literaturo, ozaveščanje otrok in sodelujočih o pomeni ohranjanja čistega Planeta in v mikro ravni – našega kraja,
– spoznavanje zdravega načina življenja v prehrani, skozi spoznavanje zelenjavnega in zeliščnega vrta, spoznavanje samopridelave sadik v vrtu, skrb za vrt, nabiranje listov zelišč, sušenje in kuhanje domačega čaja iz našega vrta,
– LEAF; – doživljajski sprehod – hotel za žuželke – izdelovanje zemljevida habitata – kaj je biotska raznovrstnost – male zverinice – mreža življenja
– spoznavanje gozda (risanje drevesne skorje, opazovanje in raziskovanje okolice gozda z lupami in opazovalnimi lončki), sajenje dreves, presajanje lanskih sadik gozdnih dreves – ozaveščanje o pomenu ohranjanja gozdov,
– skrb zase, za dobro počutje drugih okoli nas in privzgajanje vrednot otrokom.

Ana Gerčar, ekokoordinatorica vrtca.

Tel: 01 7231 227 (spodnji vrtec)
Tel: 01 7232 900 (zgornji vrtec)
E-pošta: vrtec@osmoravce.si
E-pošta: vrtec.moravce-
osjvmo@guest.arnes.si

Splet: www.vrtec-moravce.si

oktober 2021
P T S Č P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031