01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec)

V mesecu aprilu se je ponovno razvrstilo več različnih dogodivščin. Večkrat smo se odpravili na obisk bližnjih gozdov, kjer poteka prosta igra, otroci raziskujejo gozd, plezajo, gradijo razne hišice, pometajo in se prepustijo svoji domišljijo. Sprehodi so potekali po naših ustaljenih stezicah, izvedli pa smo tudi daljši pohod. S skupinama Gumbki in Metulji smo se odpravili na pohod po Vegovi poti do Spodnje Javoršice. Hodili smo večinoma po gozdovih, travnikih in peščenih poteh. Otroci so se na pohodu združili in pomešali med seboj, ter tako vzpostavljali in ohranjali prijateljske stike tudi z vrstniki drugih skupin. Cilj našega pohoda je bil dom vzgojiteljice Jože, kjer so se otroci sprostili, se igrali, tekali, lovili, risali s kredami. Manjkalo ni niti kosilo, katerega nam je dostavil naš hišnik Franci. Po druženji na Javoršici je sledila pot nazaj v dolino. Večkrat smo se zadrževali na šolskem in vrtčevskem igrišču, kjer so se otroci igrali na igralih, prosto tekli, se igrali igre z žogo in se vozili s skiroji, kolesi, tricikli,… Ob začetku meseca smo obiskali tudi prijatelja na domu, kjer so se otroci lahko preizkusili v ježi konja. Vsak otrok je konja lahko jahal večkrat, medtem pa so se otroci igrali, se vozili s kolesi, skiroji, poganjalci in tekali naokoli. Obiskali smo tudi čebelarski dom v Zalogu, kjer so nam čebelarji predstavili postopek pridelave medu in nas pogostili. Tudi v tem mesecu so se zvrstile številne obogatitvene dejavnosti kot so pevske vaje, integrirana angleščina in filozofske urice. Praznovali smo rojstne dni svojih prijateljev, obiskali ljudsko knjižnico v Moravčah, kjer smo imeli tudi zaključek projekta Pravljični palček. Knjižničarka je ta dan posvetila našim pripovedovalcem pravljic in pesmi, otrokom je razdelila diplome, skupaj pa so izdelali še zajčka iz papirja.
V mesecu aprilu smo pričeli s pogovorom o Zemlji. Uvod v tematiko je bil nadvse prepričljiv – odpravili smo se namreč na izlet v Vulkanijo. Tam so otroci odkrili kako je nastal svet, kdo vse je pred nami živel na Zemlji, kako delujejo vulkani in mnogo več. Otroci so dobili očala, s pomočjo katerih je slika na ekranu oživela tako, da smo lovili živali pred seboj, dež nas je večkrat poškropil tekom ogleda poučnega filma. S pomočjo posebnega dvigala smo se spustili v središče Zemlje, iz tam pa nas je rešil krtek Oto na svojem vlaku. Prijetna izkušnja je bila dober uvod v našo tematiko »Gremo okrog sveta«. Ko smo spoznali kako je svet nastal, smo se lotili spoznavanja celin. Prva celina, katero smo spoznali, je bila Evropa. Seznanili smo se z državami celine, morji in oceani, ki jo obdajajo, se seznanili z naravnimi znamenitostmi, živalmi in športi značilnimi za Evropo… S spoznavanjem preostalega sveta pa nadaljujemo v mesecu maju. Poleg pestrega dogajanja pa seveda nismo pozabili na igro tudi v igralnici. Urimo se v sestavljanju zahtevnejših sestavljank o svetu, otroci radi oblikujejo plastelin in kinetični pesek, se igrajo z Lego kockami, kuhajo v kuhinji in prosto ustvarjajo s ponujenim likovnim materialom.

Lepo vas pozdravljamo, otroci skupine Mravljice s Karmen, Jernejo in Barbaro.

    

Dostopnost